ویکی کیش، دایره المعارف آنلاین جزیره زیبای کیش

قوانین جاری در سرزمین اصلی، در مناطق آزاد مضر هستند

قوانین جاری در سرزمین اصلی، در مناطق آزاد مضر هستند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، همگام با “قوانین غیرمهاجم” را از مؤلفه‌‌های موثر در توسعه دانست و گفت: برخی قوانین جاری در سرزمین اصلی، اگر در مناطق آزاد اجرا شوند مضر هستند که دغدغه‌ی مناطق آزاد در این مدت بوده است.
به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش، مهدی کشاورز در آئین افتتاح دومین نمایشگاه کیتکس با تاکید بر لزوم نقش‌آفرینی دولت و تامین زیرساخت‌های لازم برای حضور فعالین و نخبگان و بخش خصوصی، تصریح کرد: بخش اجرا باید فقط منحصر به بخش خصوصی باشد و پایش و نظارت به بخش دولتی واگذار شود.
وی با اشاره به اهمیت بخش آموزش، با تاکید بر ضرورت دستیابی به حداقل‌های آگاهی، “قوانین غیرمهاجم” را دومین مؤلفه‌ی موثر در توسعه دانست و گفت: مواردی چون مالیات و پیاده‌سازی برخی قوانین جاری در سرزمین اصلی، اگر در مناطق آزاد اجرا شوند مضر هستند که دغدغه‌ی مناطق آزاد در این مدت بوده است و متاسفانه در حال حاضر قوانین موجود با انتظارات به‌حق  هم‌خوانی ندارد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در پایان با تاکید بر این‌که دوران شعار دادن و سخن از وعده‌های ناشدنی گذشته است، تصریح کرد: بخش حاکمیتی جزیره تمام تلاش خود را در حمایت از طرح‌های تحول اقتصادی، شتاب‌دهنده‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان خواهد داشت اما بیشتر از آنچه در دایره اختیارات مناطق آزاد می‌باشد، امکان‌پذیر نخواهد بود.

نظر خود را با ویکی کیش در میان بگذارید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 18 =

logo-samandehi