کیشوندان و گردشگران عزیز، با ماسک من از تو مراقبت می کنم، تو از من #من_ماسک_میزنم #من_کیشوندم

کیش از سرانه‌های کشوری برخوردار نیست

کیش از سرانه‌های کشوری برخوردار نیست

امام جمعه‌کیش با ابراز تاسف از این‌که سرانه‌های کشوری به مسائل اجتماعی کیش تعلق نمی‌گیرد، تصریح کرد: کیشوندان نیز بخشی از جامعه ایران هستند و شفافیت بودجه فرهنگی باید صورت بگیرد.

حجه‌الاسلام والمسلمین علیرضا بی‌نیاز در نشست صمیمی مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری _ صنعتی و ویژه اقتصادی کشور با فعالین فرهنگی و اجتماعی کیش، اظهار داشت: کیش منطقه‌ای گردشگری است اما مطالعه‌ی کاربردی در حوزه‌ی فرهنگی در آن انجام نشده و برنامه و بودجه‌ی لازم برای آن دیده نشده است.
امام جمعه کیش با بیان این مطلب که فرهنگ در همه‌جا مظلوم است و به علت عدم حمایت، در کیش مظلوم‌تر است، گفت: در برنامه‌ریزی فرهنگی کیش، مدیریت واحدی وجود ندارد و باید مشخص شود مسئولیت فرهنگی با چه سمتی و با چه محدوده اختیاراتی است.
حجه‌الاسلام بی‌نیاز با تاکید بر این‌که اگر مشکل معیشتی و اقتصاد حل نشود، کار فرهنگی جواب نخواهد داد، ادامه داد: برخی از عوامل مشکلات فرهنگی ما، آسیب‌های اجتماعی است کمااین‌که اعتیاد بیداد می‌کند و برنامه جامعی برای رفع آن وجود ندارد.
وی با ابراز تاسف از این‌که سرانه‌های کشوری به مسائل اجتماعی کیش تعلق نمی‌گیرد، تصریح کرد: کیشوندان نیز بخشی از جامعه ایران هستند و شفافیت بودجه فرهنگی باید صورت بگیرد.
خطیب جمعه کیش، با تاکید بر این‌که کار فرهنگی منابع پایدار می‌خواهند و نباید ازسازمان توقع داشت تمام این نیازها را فراهم کند، گفت: با این حال انتظار می‌رود از درآمدهای موجود سازمان بخشی به این حوزه تعلق بگیرد.
وی همچنین به لزوم مشمولیت آموزش پرورش در ماده ۶۵ اشاره و تصریح کرد: باید در دبیرخانه بودجه‌ای برای حمایت مدارس و دبیران در نظر گرفته شود.
حجه‌الاسلام بی‌نیاز در پایان خاطرنشان کرد: کیش از مواهب و نعمت‌ها و ظرفیت‌های بالا برخوردار است و این مطلب هزینه و توقع بالایی را می‌طلبد پس باید هر فعالیتی در حد فاخر و سطح استانداردهای بین‌المللی انجام شود.
نشست صمیمی مشاور رئیس‌جمهور و دبیرشورای عالی مناطق آزاد تجاری _ صنعتی و ویژه اقتصادی کشور با فعالان فرهنگی و اجتماعی جزیره کیش با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، امام جمعه کیش، معاون فرهنگی و اجتماعی و مدیریت روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان عصر سه‌شنبه ۱۵آذرماه در سالن رازی مرکز همایش‌های بین‌المللی کیش برگزار شد و نمایندگان افراد حاضر به بیان نقطه‌نظرات خود پرداختند.

نظر خود را با ویکی کیش در میان بگذارید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی های ویژه

آگهی

نمایشگاه بهارانه کیش 1402


جامعه بازاریان و بازرگانان کیش
logo-samandehi